Advance Tabco PRSCO-24-42-M 42" W x 30" D Open Cabinet Base 7" Splash Prestige Underbar Drainboard Cabinet
Shop all Advance Tabco Underbar Drainboard Unit
SKU:
PRSCO-24-42-M
MPN:
PRSCO-24-42-M
zoom
Login or Add to Cart to See Price
Usually ships in 2 - 3 Weeks
Warranty
Commercial design services
Maximize workspace efficiency with the Advance Tabco PRSCO-24-42-M open cabinet base. This 42" W x 30" D underbar drainboard cabinet has a 7" splash, ensuring a clean, organized environment for beverage service.
  • Heavy-duty supports 75 pounds
  • Compact dimensions fit tight spaces
  • Ideal for efficient beverage service
  • Durable open cabinet for easy access
  • CSA certified for safety
  • 7" splash guard prevents spills
Weight75 LBS
Height36 (H)
Width42 (W)
Depth30 (D)
Item TypeDrainboards Storage Cabinets
Filter TypeDrainboards Storage Cabinets
Splash7"
ManufacturerAdvance Tabco
Weight75 LBS
Height36 (H)
Width42 (W)
Depth30 (D)
Splash7"
ManufacturerAdvance Tabco
Downloads
  • Downloadspecsheet
  • Downloadwarranty
Certifications
  • NSF Certified certification
  • Restaurant Equipment
  • Beverage Equipment
  • Underbar Equipment
  • Underbar Drainboard Unit
  • Restaurant Equipment
  • Beverage Equipment
  • Underbar Equipment
  • Underbar Drainboard Unit
Related products
picture
Quantum WR74-3648BK 48" W x 36" D x 74" H Black Epoxy Coated Wire Shelving Starter Kit
Pro IconFree shipping
picture
Quantum 1460P 60" W x 14" D Green Epoxy Antimicrobial Wire Shelf
Pro IconFree shipping
Quantum CB24 Two 24" Chrome Plated Cantilever Single Shelf Post Wall Mount
Hatco FSCDH-2PD 34.38" W Curved Glass Countertop Flav-R-Savor Heated Display Case with Humidity - 120/208-240 Volts
Yanco BP-4112 12" W Melamine Asian Style Black Pearl Boat Plate
Thunder Group ALPZ13 13" W Aluminum Seamless Rim Pizza Screen