Advance Tabco PRSCO-24-48 48" W x 30" D Open Cabinet Base 7" Splash Prestige Underbar Drainboard Cabinet
Shop all Advance Tabco Underbar Drainboard Unit
SKU:
PRSCO-24-48
MPN:
PRSCO-24-48
Commercial design services
Maximize workspace efficiency with the Advance Tabco PRSCO-24-48 open cabinet base. This 48" W x 30" D underbar drainboard cabinet has a 7" splash, offering ample storage and easy access for culinary professionals.
  • Supports efficient workflow in kitchens
  • NSF certified for safe handling
  • Sturdy construction withstands heavy use
  • Durable open cabinet for easy access
  • Compact dimensions fit tight spaces
  • 7" splash guard prevents spills
Weight92 LBS
Height36 (H)
Width48 (W)
Filter TypeDrainboards Storage Cabinets
Splash7"
ManufacturerAdvance Tabco
Weight92 LBS
Height36 (H)
Width48 (W)
Splash7"
  • Underbar Drainboard Unit