Quantum WR54-1430P 30" W x 14" D x 54" H Green Epoxy Antimicrobial Finish Wire Shelving Starter Kit
Shop all Quantum Wire Restaurant Shelves
SKU:
WR54-1430P
MPN:
WR54-1430P
zoom
Login or Add to Cart to See Price
Usually ships in 2 - 3 Business Days
Commercial design services
  • NSF certified for food safety compliance
  • Vented design promotes airflow and hygiene
  • Compact dimensions fit various spaces
  • Durable green epoxy antimicrobial finish
  • Includes four adjustable wire shelves
  • Supports up to 700 pounds of weight
Weight40 LBS
Height54 (H)
Width14 (W)
Depth30 (D)
Depth (front - back)14
Filter TypeStarter Shelving Units
FinishEpoxy
Posts/Uprights4
Width (side - side)30" Wide
ManufacturerQuantum
Number of Shelves4 Shelves
CastersWithout Casters
StyleVented
Weight40 LBS
Height54 (H)
Width14 (W)
Depth30 (D)
Depth (front - back)14
FinishEpoxy
Posts/Uprights4
Width (side - side)30" Wide
ManufacturerQuantum
Number of Shelves4 Shelves
  • Wire Shelving Kit