Advance Tabco SLI-12-42-10 42" W x 18" D x 33" H Stainless Steel 12" Deep Underbar Basics Cocktail Unit
Shop all Advance Tabco Underbar Ice Bins and Cocktail Bins
SKU:
SLI-12-42-10
MPN:
SLI-12-42-10
Commercial design services
  • NSF certified for safety
  • Freestanding for easy setup
  • Stainless steel for durability
  • 10 cold plate circuits for cooling
  • 12" deep design maximizes storage
  • Holds up to 140 pounds of ice
Weight144 LBS
Height33 (H)
Width42 (W)
Depth18 (D)
Bin Depth12" Deep
Cold Plate10 Circuits
ConstructionStainless Steel & Galvanized
Filter TypeIce Bins with Cold Plate
Ice Capacity140 Lbs.
Splash4"
ManufacturerAdvance Tabco
Item TypeIce Bins with Cold Plate
Weight144 LBS
Height33 (H)
Width42 (W)
Depth18 (D)
Bin Depth12" Deep
Cold Plate10 Circuits
Ice Capacity140 Lbs.
Splash4"
  • NSF Certified certification
  • Restaurant Equipment
  • Beverage Equipment
  • Underbar Equipment
  • Underbar Ice Bins and Cocktail Bins
  • Restaurant Equipment
  • Beverage Equipment
  • Underbar Equipment