Advance Tabco STFS-18-36 36" W Stainless Steel Stationary Food Shield
Shop all Advance Tabco Sneeze Guards
SKU:
STFS-18-36
MPN:
STFS-18-36
Commercial design services
  • 36" width fits standard counters and bars
  • Fixed front glass for self-service control
  • Countertop installation for quick setup
  • Tempered glass panels for NSF protection
  • 3/8" top glass supports 100 pounds
  • Stainless steel frame resists corrosion
Weight133 LBS
Height18 (H)
Width36 (W)
ServiceSelf-Service
Width (side - side)32" - 37"
ManufacturerAdvance Tabco
Length36"
StyleSingle Sided
Service TypeSelf Service
Weight133 LBS
Height18 (H)
Width36 (W)
ServiceSelf-Service
Width (side - side)32" - 37"
ManufacturerAdvance Tabco
Length36"
StyleSingle Sided
  • Sneeze Guards
Related products
picture
Quantum WR54-1460S-5 60" W x 14" D x 54" H Stainless Steel Wire Shelving Starter Kit
Pro IconFree shipping
picture
Quantum 1236C 36" W x 12" D Chrome Plated Wire Shelf
Pro IconFree shipping
Quantum WR54-1842S 42" W x 18" D x 54" H Stainless Steel Wire Shelving Starter Kit
Micro Matic MDW65 65.5" All Black Exterior Deep Well Pro-Line Flat Top Bottle Cooler - 115 Volts
Rosseto HL005 26" H Silver Single Bulb Free-Standing Stainless Steel Heat Lamp - 110-250 Volts
Advance Tabco 7-PS-73 12" W x 16" D Wall Mounted Hand Sink
Advance Tabco KSS-242 24" W x 24" D Stainless Steel 14 Gauge Work Table
Desco GN-1/3 Pasta Cooker Basket
Omcan USA 28484 48" W Stainless Steel Soiled Left Side with Sink Dishtable