Comstock-Castle CCHRB36-NG 36" W Countertop Natural Gas Char-Broiler - 120,000 BTU
Shop all Comstock-Castle Broilers
SKU:
CCHRB36-NG
MPN:
CCHRB36
zoom
Ships free with
Pro Icon
Usually ships in 5 - 7 Business Days
Select an Option
  • Natural Gas
  • Liquid Propane
Warranty
Commercial design services
  • Manual flame control valves
  • Even heat with stainless burners
  • Compact for countertop use
  • 36" wide natural gas broiler
  • Heavy-duty stainless steel grates
  • 120,000 BTU burner system
Weight287 LBS
Height16 (H)
Width36 (W)
Depth31 (D)
Control TypeManual
Heating SourceRadiant
Total BTU120,000 BTU
ManufacturerComstock-Castle
Power TypeNatural Gas
Weight287 LBS
Height16 (H)
Width36 (W)
Depth31 (D)
Control TypeManual
Heating SourceRadiant
Total BTU120,000 BTU
ManufacturerComstock-Castle
Power TypeNatural Gas
Downloads
  • Downloadspecsheet
  • Downloadwarranty
Certifications
  • cETLus Certified certification
  • ETL Sanitation Listed certification
  • Comstock-Castle
  • Comstock-Castle Broilers
  • Comstock-Castle
  • Comstock-Castle Broilers
Related products
picture
Quantum WR86-2472GY 72" W x 24" D x 86" H Gray Epoxy Antimicrobial Finish Wire Shelving Starter Kit
Pro IconFree shipping
picture
Carter-Hoffmann O8631V 24.13" W Aluminum Adjustable Pan Rack
Pro IconFree shipping
Advance Tabco GLG-368 96" W x 36" D 14 Gauge 304 Stainless Steel Top Galvanized Adjustable Undershelf Work Table
Advance Tabco VSS-2412 144" W x 24" D Stainless Steel Base 14 Gauge Flat Top Work Table with Undershelf
Hatco HCSSBFR-36-S Stone Bottom Mounted Simulated Stone Hot or Cold Shelf - 120 Volts
Yanco NS-315Y 5.25" Dia. Yellow Melamine Round Nessico Nappie
John Boos ALMBR-5W-X 60" W x 20" D Aluminum Wall Mount Meat Boat Rack
Univex 1030102 Four Wing Beater For 20 Qt. Bowl
Royal Range RSB-36 36" W Stainless Steel 2 Adjustable Infrared Type Burners Countertop Liquid Propane Salamander Broiler - 35,000 BTU