Comstock-Castle F3430-24-NG 4 Burners With Stainless Steel Exterior Gas Range - 146,000 BTU
Shop all Comstock-Castle
SKU:
F3430-24-NG
MPN:
F3430-24
zoom
Commercial design services
Built for high-volume kitchens, the Comstock-Castle F3430-24-NG features four 24,000 BTU star burners, a 24" x 3/4" griddle, and a 31" enamel-lined oven.
  • All stainless steel exterior for sanitation
  • 31" wide oven with enamel lining
  • NSF certified with backriser and hi-shelf
  • 146,000 BTU total input for cooking
  • 3/4" thick raised griddle with flame spreader
  • Four 24,000 BTU star burners for heat
Total BTU146,000 BTU
Downloads
  • Downloadspecsheet
  • Downloadwarranty
Certifications
  • cETLus Certified certification
Pro IconFree shipping
picture
Pro IconFree shipping
Everest Refrigeration ESWQ3 59" W Two-Section Solid Door Reach-In Dual Temperature Refrigerator/Freezer Combo
American Metalcraft FSMEL12 Tray, 12"
American Metalcraft DPR1 Pour Spout, tapered
American Metalcraft GVHSS10 Serving Spoon, 10"
American Metalcraft GVHP10 Pie Server
American Metalcraft HCAD14 Pizza Disk, 14"