Comstock-Castle F3430-24-LP 4 Burners With Stainless Steel Exterior Gas Range - 146,000 BTU
Shop all Comstock-Castle
SKU:
F3430-24-LP
MPN:
F3430-24
zoom
Commercial design services
Built for heavy use, the Comstock-Castle F3430-24-LP gas range features four 24,000 BTU star burners, a 24" griddle, and a 31" oven with enamel lining.
  • NSF certified for compliance
  • Stainless steel exterior for easy sanitation
  • 31" oven with enamel lining for reliable baking
  • 146,000 BTU cooking power
  • 3/4" griddle plate for even searing
  • Four 24,000 BTU burners for fast heat
Total BTU146,000 BTU
Downloads
  • Downloadspecsheet
  • Downloadwarranty
Certifications
  • cETLus Certified certification
  • NSF Certified certification
Select an Option
  • Liquid Propane
  • Natural Gas
  • Restaurant Equipment
  • Cooking Equipment
  • Restaurant Ranges
  • Commercial Gas Range
  • Restaurant Equipment
  • Cooking Equipment
  • Restaurant Ranges
  • Commercial Gas Range
Pro IconFree shipping
picture
Pro IconFree shipping
Everest Refrigeration ESWQ3 59" W Two-Section Solid Door Reach-In Dual Temperature Refrigerator/Freezer Combo
American Metalcraft FSMEL12 Tray, 12"
American Metalcraft DPR1 Pour Spout, tapered
American Metalcraft GVHSS10 Serving Spoon, 10"
American Metalcraft GVHP10 Pie Server
American Metalcraft HCAD14 Pizza Disk, 14"