Comstock-Castle FHP60-42-1.5RB-NG 60" W Stainless Steel Countertop Natural Gas Char-Broiler Griddle Combination - 148,000 BTU
Shop all Comstock-Castle Griddles and Flat Top Grills
SKU:
FHP60-42-1.5RB-NG
MPN:
FHP60-42-1.5RB
Commercial design services
Comstock-Castle's 60" stainless steel char-broiler griddle combines a 42" x 21" griddle plate and an 18" x 21" broil area with cast iron grates.
  • NSF and ETL certified
  • 148,000 BTU natural gas for rapid heat
  • Eight manual controls for precise temperature
  • 60" stainless steel countertop
  • 18" char-broiler with cast iron grates
  • 42" x 3/4" steel griddle for high volume