Dormont W75BP2Q60 3/4" Dia. 60" Long Water Connector Hose
Shop all Dormont
SKU:
W75BP2Q60
MPN:
W75BP2Q60
zoom
Ships free with
Pro Icon
Usually ships in 10 Business Days
Commercial design services
Upgrade your beverage setup with the Dormont W75BP2Q60 water connector hose. This 3/4" diameter, 60" long hose features a brass two-way quick disconnect coupling, ensuring reliable connections for your water appliances.
  • Compatible with various water appliances
  • Resistant to high-pressure water flow
  • Meets CSA safety standards for reliability
  • Durable 3/4" diameter construction
  • Brass Two-Way Quick Disconnect Coupling
  • Flexible 60" length for easy installation
Weight5.04 LBS
Filter TypeWater Hoses
Length60"
FittingsBrass Two-Way Quick Disconnect Coupling
ManufacturerDormont
Dimensions35 8 6
Weight5.04 LBS
Filter TypeWater Hoses
Length60"
ManufacturerDormont
Dimensions35 8 6
Downloads
  • Downloadmanual
Related products
picture
Vitamix 36019 Commercial Blender - Vitamix The Quiet One
Pro IconFree shipping
picture
Pro IconFree shipping
Everest Refrigeration ESWQ3 59" W Two-Section Solid Door Reach-In Dual Temperature Refrigerator/Freezer Combo
American Metalcraft FSMEL12 Tray, 12"
American Metalcraft DPR1 Pour Spout, tapered
American Metalcraft GVHSS10 Serving Spoon, 10"
American Metalcraft GVHP10 Pie Server
American Metalcraft HCAD14 Pizza Disk, 14"