Flash Furniture CH-31330-29-BQ-GG Antique Gold Square Metal Cross Brace Table
Shop all Flash Furniture Commercial Outdoor Furniture
SKU:
CH-31330-29-BQ-GG
MPN:
CH-31330-29-BQ-GG
zoom
Usually ships in 2 - 3 Business Days
Commercial design services
Transform your dining area with the Flash Furniture CH-31330-29-BQ-GG Antique Gold Square Metal Cross Brace Table. This sturdy steel table measures 23.75" deep and stands 29" tall, perfect for indoor use.
  • Lightweight at 26 pounds for mobility
  • Dining height for various settings
  • Versatile for indoor and outdoor use
  • Sturdy steel construction for durability
  • Compact square design fits tight spaces
  • Elegant antique gold finish enhances decor
Weight26 LBS
Height29 (H)
Width23.75 (W)
Depth23.75 (D)
Item TypeTables
BaseLegs
ColorBlack
Depth (front - back)23"
Filter TypeTables
Top ShapeSquare
Width (side - side)23"
ManufacturerFlash Furniture
MaterialSteel
StyleDining Height
ShapeSquare
Dimensions27.75 27.75 29
Weight26 LBS
Height29 (H)
Width23.75 (W)
Depth23.75 (D)
Item TypeTables
BaseLegs
ColorBlack
Depth (front - back)23"
Filter TypeTables
Top ShapeSquare
Width (side - side)23"
ManufacturerFlash Furniture
MaterialSteel
StyleDining Height
ShapeSquare
Dimensions27.75 27.75 29
Downloads
  • Downloadmanual
Color: Brown
  • Black
  • Brown
  • Red
  • Silver
  • White
  • Yellow
Related products
picture
Vitamix 36019 Commercial Blender - Vitamix The Quiet One
Pro IconFree shipping
picture
Pro IconFree shipping
Everest Refrigeration ESWQ3 59" W Two-Section Solid Door Reach-In Dual Temperature Refrigerator/Freezer Combo
American Metalcraft FSMEL12 Tray, 12"
American Metalcraft DPR1 Pour Spout, tapered
American Metalcraft GVHSS10 Serving Spoon, 10"
American Metalcraft GVHP10 Pie Server
American Metalcraft HCAD14 Pizza Disk, 14"