Flash Furniture CH-31330-29-RED-GG Red Square Metal Cross Brace Table
Shop all Flash Furniture Commercial Outdoor Furniture
SKU:
CH-31330-29-RED-GG
MPN:
CH-31330-29-RED-GG
Commercial design services
Flash Furniture CH-31330-29-RED-GG red square metal table measures 23.75" by 29" and weighs 36 pounds. It features a steel top and legs for dining-height indoor use, with sturdy cross-brace support and a durable red finish for food service.
  • 36 pounds for easy repositioning by staff
  • Cross-brace design enhances lateral stability
  • Assembly required for easy setup
  • Durable steel frame for heavy daily use
  • 29" dining-height for standard seating
  • Compact 23" square top saves floor space
Weight36 LBS
BaseLegs
ColorRed
Depth (front - back)23"
Filter TypeTables
Top ShapeSquare
Width (side - side)23"
ShapeSquare
Weight36 LBS
BaseLegs
ColorRed
Depth (front - back)23"
Filter TypeTables
Top ShapeSquare
Width (side - side)23"
Pro IconFree shipping
Everest Refrigeration ESWQ3 59" W Two-Section Solid Door Reach-In Dual Temperature Refrigerator/Freezer Combo
American Metalcraft FSMEL12 Tray, 12"
American Metalcraft DPR1 Pour Spout, tapered
American Metalcraft GVHSS10 Serving Spoon, 10"
American Metalcraft GVHP10 Pie Server
American Metalcraft HCAD14 Pizza Disk, 14"