Flash Furniture CH-31330-29-SIL-GG Silver Square Metal Cross Brace Table
Shop all Flash Furniture Restaurant Tables
SKU:
CH-31330-29-SIL-GG
MPN:
CH-31330-29-SIL-GG
Commercial design services
Transform your dining space with the Flash Furniture CH-31330-29-SIL-GG Silver Square Metal Cross Brace Table. At 23.75" deep and 29" tall, this durable indoor table boasts a sleek powder-coated finish, perfect for any setting.
  • Ideal for indoor dining
  • Lightweight at 36 pounds for transport
  • Height of 29 inches for comfort
  • Durable powder-coated silver finish
  • Sturdy cross brace for stability
  • Square design for efficient space use
BaseLegs
ColorSilver
Depth (front - back)23"
Filter TypeTables
Top ShapeSquare
Width (side - side)23"
ManufacturerFlash Furniture
ConstructionDining Height
Top ConstructionPowder-Coated
UsageIndoor
FinishPowder-Coated
ShapeSquare
Dimensions27.75 27.75 29
BaseLegs
ColorSilver
Depth (front - back)23"
Filter TypeTables
Top ShapeSquare
Width (side - side)23"
ManufacturerFlash Furniture
ConstructionDining Height
Top ConstructionPowder-Coated
UsageIndoor
FinishPowder-Coated
ShapeSquare
Dimensions27.75 27.75 29
Downloads
  • Downloadmanual
  • Flash Furniture
  • Flash Furniture Restaurant Tables
  • Flash Furniture
Pro IconFree shipping
Everest Refrigeration ESWQ3 59" W Two-Section Solid Door Reach-In Dual Temperature Refrigerator/Freezer Combo
American Metalcraft FSMEL12 Tray, 12"
American Metalcraft DPR1 Pour Spout, tapered
American Metalcraft GVHSS10 Serving Spoon, 10"
American Metalcraft GVHP10 Pie Server
American Metalcraft HCAD14 Pizza Disk, 14"