Flash Furniture CH-31330-29-WH-GG Silver Square Metal Cross Brace Table
Shop all Flash Furniture Commercial Outdoor Furniture
SKU:
CH-31330-29-WH-GG
MPN:
CH-31330-29-WH-GG
Commercial design services
Built for active dining, the Flash Furniture CH-31330-29-WH-GG silver square metal table features a 23" top, 29" height, and durable steel construction.
  • White powder-coat resists corrosion and wear
  • Cross-brace design for enhanced stability
  • Easy assembly for quick setup
  • Durable steel frame for heavy daily use
  • 29" dining-height for standard seating
  • Compact 23" square top fits tight spaces
BaseLegs
ColorWhite
Depth (front - back)23"
Filter TypeTables
Top ShapeSquare
Width (side - side)23"
ShapeSquare
Dimensions27.75 27.75 29
BaseLegs
ColorWhite
Depth (front - back)23"
Filter TypeTables
Top ShapeSquare
Width (side - side)23"
ShapeSquare
Dimensions27.75 27.75 29
Downloads
  • Downloadmanual
  • Black
  • Brown
  • Red
  • Silver
  • White
  • Yellow
Pro IconFree shipping
Everest Refrigeration ESWQ3 59" W Two-Section Solid Door Reach-In Dual Temperature Refrigerator/Freezer Combo
American Metalcraft FSMEL12 Tray, 12"
American Metalcraft DPR1 Pour Spout, tapered
American Metalcraft GVHSS10 Serving Spoon, 10"
American Metalcraft GVHP10 Pie Server
American Metalcraft HCAD14 Pizza Disk, 14"