Garland CCDBR-24NBR Cuisine Back Riser
SKU:
CCDBR-24NBR
MPN:
CCDBR-24NBR
zoom
Usually ships in 2 - 4 Business Days
Free shipping
Commercial design services
Transform your kitchen with the Garland CCDBR-24NBR Cuisine Back Riser.
  • Enhances kitchen workflow efficiency
  • CSA certified for safety compliance
  • Easy to install and maintain
  • Durable stainless steel construction
  • Height of 35" for optimal performance
  • Designed for 24" non-adjustable broilers
Weight45 LBS
ConstructionStainless steel
ManufacturerGarland
Weight45 LBS
ConstructionStainless steel
ManufacturerGarland
Downloads
  • Downloadspecsheet
Certifications
  • cCSAus Certified certification
  • CE Certified certification
  • CSA Star certification
  • Restaurant Equipment
  • Cooking Equipment
  • Cooking Equipment Parts and Accessories
  • Steam Equipment Parts & Accessories
  • Restaurant Equipment
  • Cooking Equipment
Related products
picture
Quantum WR74-2472WPM-5 72" W x 24" D Green Epoxy Antimicrobial Coating 5 Shelves Stationary Wire Plastic Mat Shelving Unit
Pro IconFree shipping
picture
Quantum DSS405 Bin Divider for Use with SSB425, SSB445, SSB465 and SSB485
Pro IconFree shipping
Summit SCR215LCSS 17" W Stainless Steel Hinged Compact All-Refrigerator - 115 Volts 1-Ph
Advance Tabco SKG-304 48" W x 30" D 430 Stainless Steel 16 Gauge Stainless Steel Base Work Table
Advance Tabco SFG-245 60" W x 24" D Stainless Steel Base 16 Gauge Work Table