True TDR36-RISZ1-L-B-S-1 Single Faucet Refrigerated Draft Bar Cooler
Shop all True Kegerators
SKU:
TDR36-RISZ1-L-B-S-1
MPN:
TDR36-RISZ1-L-B-S-1
picture
picture
zoom
Usually ships in 6-7 Weeks
Free shipping
Warranty
Commercial design services
  • 36 in width, 34.75 in height
  • Black exterior for discreet integration
  • 290 pounds durable construction
  • Single-faucet refrigerated draft system
  • Side-mounted R-290 refrigeration
  • Holds various keg sizes
Weight290 LBS
Height34.75 (H)
Width36 (W)
Depth24.88 (D)
Barrel StyleVarius Sizes
Exterior FinishBlack
Filter TypeKegerators / Beer Dispensers
Keg CapacityVarious
Refrigerant TypeR-290
Manufacturertrue
RefrigerationSide Mounted
Style1/2 Barrel
Weight290 LBS
Height34.75 (H)
Width36 (W)
Depth24.88 (D)
Barrel StyleVarius Sizes
Exterior FinishBlack
Keg CapacityVarious
Refrigerant TypeR-290
Manufacturertrue
RefrigerationSide Mounted
Style1/2 Barrel
Downloads
  • Downloadspecsheet
  • Downloadwarranty
Certifications
  • cULus Certified certification
  • Made in USA certification
  • UL Certified certification
  • True Manufacturing Co., Inc.
  • True Kegerators
  • True Manufacturing Co., Inc.
  • True Kegerators
Related products
Quantum DCB12 12" Chrome Plated Cantilever Multiple Shelf Post Wall Mount