Quantum WR86-3672BK 72" W x36" D x 86" H Black Epoxy Antimicrobial Finish Wire Shelving Starter Kit
Shop all Quantum Wire Restaurant Shelves
SKU:
WR86-3672BK
MPN:
WR86-3672BK
  • Includes four adjustable wire shelves
  • Ideal for commercial kitchen organization
  • Durable black epoxy antimicrobial finish
  • Supports up to 700 pounds of weight
  • Vented design for optimal airflow
Weight144 LBS
Height86 (H)
Width36 (W)
Depth72 (D)
Depth (front - back)36" Deep
Filter TypeStarter Shelving Units
FinishEpoxy
Posts/Uprights4
Width (side - side)72" Wide
ManufacturerQuantum
Number of Shelves4 Shelves
CastersWithout Casters
StyleVented
Weight144 LBS
Height86 (H)
Width36 (W)
Depth72 (D)
Depth (front - back)36" Deep
FinishEpoxy
Posts/Uprights4
Width (side - side)72" Wide
ManufacturerQuantum
Number of Shelves4 Shelves
  • Wire Shelving Kit
Related products
Quantum DCB12 12" Chrome Plated Cantilever Multiple Shelf Post Wall Mount