Advance Tabco 94-41-24-36R 66" W 14 Gauge Stainless Steel Regaline Sink
Shop all Advance Tabco 1 Compartment Sink
SKU:
94-41-24-36R
MPN:
94-41-24-36R
Commercial design services
Engineered for continuous service, the Advance Tabco 94-41-24-36R sink features a 24" x 24" bowl and a 36" right-hand drainboard for efficient workflows.
  • 11" backsplash for splash control
  • Right-hand 36" drainboard for workflow
  • NSF certified for compliance
  • Stainless 14 gauge Type 304 for durability
  • 24" front-to-back, 24"W sink for space
  • 66" overall length for prep capacity
Weight149 LBS
Height45 (H)
Width66 (W)
Depth32 (D)
Base ConstructionStainless Steel
Drainboardswith Right-Hand Drainboards
Overall Length66"
Splash Height11"
ManufacturerAdvance Tabco
Style1 Drainboard
Weight149 LBS
Height45 (H)
Width66 (W)
Depth32 (D)
Overall Length66"
Splash Height11"
ManufacturerAdvance Tabco
Style1 Drainboard
  • 1 Compartment Sink
Related products
picture
Quantum 2460SM 60" W x 24" D White Polyethylene Shelf Inlay Mat