Advance Tabco NDSG-15-132 132" W Tempered Glass Single-Sided Sleek Shield Food Shield
Shop all Advance Tabco Sneeze Guards
SKU:
NDSG-15-132
MPN:
NDSG-15-132
Commercial design services
Advance Tabco NDSG-15-132 sleek shield features a 132" tempered glass, double-tier sneeze guard with a stainless steel top shelf and 1/4" heat tempered panels for countertop self-service.
  • NSF-certified side panels meet 18" depth compliance
  • Chamber Lock™ allows 15° rotation
  • 132" W tempered glass panels enhance visibility and hygiene
  • Stainless steel top shelf resists corrosion
  • Double-tier design boosts display capacity
Weight496 LBS
Height34 (H)
Width132 (W)
Depth15 (D)
ServiceSelf-Service
Width (side - side)129" - 134"
ManufacturerAdvance Tabco
Length132"
StyleSingle Sided
Service TypeSelf Service
Weight496 LBS
Height34 (H)
Width132 (W)
Depth15 (D)
ServiceSelf-Service
Width (side - side)129" - 134"
ManufacturerAdvance Tabco
Length132"
StyleSingle Sided
  • Sneeze Guards