Advance Tabco PRI-24-30-10-XD 30" W x 25" D x 36" H Stainless Steel 15" Deep Prestige Ice Chest
Shop all Advance Tabco Underbar Ice Bins and Cocktail Bins
SKU:
PRI-24-30-10-XD
MPN:
PRI-24-30-10-XD
zoom
Login or Add to Cart to See Price
Usually ships in 2 - 3 Business Days
Warranty
Commercial design services
  • Includes backsplash for added convenience
  • Freestanding installation for easy setup
  • Holds up to 121 pounds of ice
  • Durable stainless steel construction
  • 10 cold plate circuits for efficient cooling
  • 15" deep design for ample ice storage
Weight170 LBS
Height36 (H)
Width30 (W)
Depth25 (D)
Bin Depth15" Deep
Filter TypeIce Bins with Cold Plate
Ice Capacity121 Lbs.
Splash7"
ManufacturerAdvance Tabco
Item TypeIce Bins with Cold Plate
Weight170 LBS
Height36 (H)
Width30 (W)
Depth25 (D)
Bin Depth15" Deep
Ice Capacity121 Lbs.
Splash7"
  • Downloadwarranty
Related products
picture
Quantum WRCS4-74-2460EP 60" W x 24" D Chrome 4 Shelves Wire Enclosed Cart
Pro IconFree shipping
picture
Quantum WR63-1860P 60" W x 18" D x 63" H Green Epoxy Antimicrobial Wire Shelving Starter Kit
Pro IconFree shipping
Advance Tabco VKS-245 60" W x 24" D Stainless Steel 14 Gauge Work Table
Advance Tabco MS-249 108" W x 24" D Stainless Steel Base 16 Gauge Flat Top Work Table with Undershelf
Advance Tabco CG-96 96" W 16 Gauge Stainless Steel Corner Guard
Advance Tabco DTC-G30-108R 107" Long L-Shaped 14 Gauge 304 Stainless Steel Left to Right Island-Clean Dishtable
Advance Tabco NDSG-15-132 132" W Tempered Glass Single-Sided Sleek Shield Food Shield
Yanco CH-509 25 Oz. Dark Green Porcelain Round Champs Salad or Pasta Bowl
Multiplex 00445009 42" W x 39.5" H x 28" D (4) Shelves Stainless Steel Multiplex Support Stand