Advance Tabco NSGD-40-84 84" W Stainless Steel Stationary Sleek Shield Food Shield
Shop all Advance Tabco Sneeze Guards
SKU:
NSGD-40-84
MPN:
NSGD-40-84
Commercial design services
Advance Tabco's NSGD-40-84 stainless steel sneeze guard offers an 84" wide self-service barrier with 1/4" heat-tempered glass and a 19.25" high stainless top shelf.
  • Self-service design for quick installation
  • Stainless steel top shelf for prep and display
  • NSG
  • 84" stainless steel frame for durability
  • Adjustable front glass with 15° Chamber Lock rotation
  • 1/4" heat-tempered glass front and sides for safety
Weight604 LBS
Height19.25 (H)
Width84 (W)
ServiceSelf-Service
Width (side - side)80" - 85"
ManufacturerAdvance Tabco
Length84"
StyleSingle Sided
Service TypeSelf Service
Weight604 LBS
Height19.25 (H)
Width84 (W)
ServiceSelf-Service
Width (side - side)80" - 85"
ManufacturerAdvance Tabco
Length84"
StyleSingle Sided
  • Downloadwarranty
Certifications
  • NSF Certified certification
  • Sneeze Guards
Related products
picture
Quantum P86P 86" H Green Epoxy Antimicrobial Finish Post with Leveling Legs
Pro IconFree shipping
picture
Quantum TS24C 24" D x " H 10 Tray Capacity Chrome Plated Tray Slide