Quantum 2148-63SEC 48" W x 21"D x 63" H Chrome Finish Stationary Security Unit
Shop all Quantum Wire Restaurant Shelves
SKU:
2148-63SEC
MPN:
2148-63SEC
zoom
Login or Add to Cart to See Price
Usually ships in 2 - 3 Business Days
Commercial design services
Maximize storage efficiency with the Quantum 2148-63SEC stationary security unit. This robust unit features a chrome finish for durability and a sleek look, with dimensions of 48" W x 21" D x 63" H for secure storage.
  • Easy access with security panel doors
  • Includes top and bottom shelves
  • Stationary design for stable storage
  • Robust security for valuable items
  • NSF certified for food safety standards
  • Chrome finish enhances durability
Weight162 LBS
Height63 (H)
Width21 (W)
Depth48 (D)
ConstructionWire
Depth (front - back)21"
Width (side - side)48"
ManufacturerQuantum
StyleStationary
MaterialChrome
Weight162 LBS
Height63 (H)
Width21 (W)
Depth48 (D)
ConstructionWire
Depth (front - back)21"
Width (side - side)48"
ManufacturerQuantum
StyleStationary
MaterialChrome
Downloads
  • Downloadspecsheet
Certifications
  • NSF Certified certification
  • Restaurant Shelving
  • Wire Security Shelving
  • Restaurant Shelving
  • Wire Security Shelving
Related products
picture
Quantum P86P 86" H Green Epoxy Antimicrobial Finish Post with Leveling Legs
Pro IconFree shipping
picture
Quantum TS24C 24" D x " H 10 Tray Capacity Chrome Plated Tray Slide