Advance Tabco OTS-15-48R 48" W x 15" D 18 Gauge 430 Stainless Steel Single Overshelf
Shop all Advance Tabco Table Mounted Overshelves
SKU:
OTS-15-48R
MPN:
OTS-15-48R
Commercial design services
Advance Tabco ots-15-48R 48" W x 15" D 18 gauge 430 stainless steel single overshelf offers a durable, NSF-certified work surface with a 1" rear up-turn for splash protection.
  • 1" rear up-turn prevents sliding
  • 15" depth optimizes prep and storage
  • NSF certified for commercial use
  • Durable 18 Gauge 430 stainless steel
  • 48" width fits 37" - 48" tables
  • Mounts to tables for workspace expansion
Weight28 LBS
Height14 (H)
Width48 (W)
Depth15 (D)
ConstructionStainless Steel
Depth (front - back)15"
ShelvesSingle
Width (side - side)37" - 48"
StyleSingle
Weight28 LBS
Height14 (H)
Width48 (W)
Depth15 (D)
ConstructionStainless Steel
Depth (front - back)15"
ShelvesSingle
Width (side - side)37" - 48"
  • Table Mounted Overshelves
Related products
picture
Summit FF1DSS 21.5" W Stainless Steel Solid All-Refrigerator Drawer - 115 Volts 1-Ph