Comstock-Castle 2F330-24-2RB-LP 72" W Stainless Steel 4 Burner with 12 Square Cast Iron Grates Liquid Propane Range - 246,000 BTU
Shop all Comstock-Castle
SKU:
2F330-24-2RB-LP
MPN:
2F330-24-2RB
Commercial design services
Comstock-Castle 2F330-24-2RB-LP 72" stainless steel range has four 24,000 BTU burners, a 24" griddle, 24" char-broiler, two ovens, cast iron grates, and NSF/cETLus certifications.
  • 24" char-broiler with radiants
  • 24" griddle with manual controls
  • Two 31" ovens, enamel interiors, 3 racks
  • 72" stainless steel range
  • 12" cast iron grates
  • (4) 24,000 BTU burners
Weight1100 LBS
Height37 (H)
ManufacturerComstock-Castle
Power TypeLiquid Propane
Control TypeManual
No of Burners4
Total BTU246,000 BTU
Weight1100 LBS
Height37 (H)
ManufacturerComstock-Castle
Power TypeLiquid Propane
Control TypeManual
Certifications
  • cETLus Certified certification
  • NSF Certified certification
  • Restaurant Equipment
  • Cooking Equipment
  • Restaurant Ranges
  • Commercial Gas Range
  • Restaurant Equipment
  • Cooking Equipment
  • Restaurant Ranges
  • Commercial Gas Range
Pro IconFree shipping
Everest Refrigeration ESWQ3 59" W Two-Section Solid Door Reach-In Dual Temperature Refrigerator/Freezer Combo
American Metalcraft FSMEL12 Tray, 12"
American Metalcraft DPR1 Pour Spout, tapered
American Metalcraft GVHSS10 Serving Spoon, 10"
American Metalcraft GVHP10 Pie Server
American Metalcraft HCAD14 Pizza Disk, 14"