Comstock-Castle 2F330-24-2RB-NG 72" W Stainless Steel 4 Burner with 12 Square Cast Iron Grates Liquid Propane Range - 246,000 BTU
Shop all Comstock-Castle
SKU:
2F330-24-2RB-NG
MPN:
2F330-24-2RB
Commercial design services
Comstock-Castle 2F330-24-2RB-NG 72" stainless steel range offers 246,000 BTU with four 24,000 BTU star burners, a 24" griddle, and a 24" char-broiler.
  • Two 31" ovens with enamel lining
  • 24" griddle and 24" char-broiler for versatility
  • 72" stainless steel range benefits from durable construction
  • Four 24,000 BTU star burners with cast iron grates
  • 246,000 BTU total output for high-volume cooking
Weight1100 LBS
Height37 (H)
ManufacturerComstock-Castle
Power TypeLiquid Propane
Control TypeManual
No of Burners4
Total BTU246,000 BTU
Weight1100 LBS
Height37 (H)
ManufacturerComstock-Castle
Power TypeLiquid Propane
Control TypeManual
Certifications
  • cETLus Certified certification
Pro IconFree shipping
Everest Refrigeration ESWQ3 59" W Two-Section Solid Door Reach-In Dual Temperature Refrigerator/Freezer Combo
American Metalcraft FSMEL12 Tray, 12"
American Metalcraft DPR1 Pour Spout, tapered
American Metalcraft GVHSS10 Serving Spoon, 10"
American Metalcraft GVHP10 Pie Server
American Metalcraft HCAD14 Pizza Disk, 14"