Comstock-Castle CCCM-24-NG 24" W Stainless Steel 1 Infrared Burner Natural Gas Cheesemelter - 20,000 BTU
Shop all Comstock-Castle Broilers
SKU:
CCCM-24-NG
MPN:
CCCM-24
Commercial design services
Comstock-Castle cccm-24-ng 24" stainless steel countertop cheesemelter delivers 20,000 BTU from one infrared burner with manual pilot control.
  • cETLus, ETL-Sanitation, NSF certified
  • Three rack positions for flexible melt heights
  • 24" stainless steel countertop
  • Manual control with pilot for precise operation
  • 20,000 BTU infrared burner for rapid browning
Weight150 LBS
Height21 (H)
Width24 (W)
MountingCountertop
Power TypeNatural Gas
Rack Positions3
Total BTU20,000 BTU
ManufacturerComstock-Castle
Weight150 LBS
Height21 (H)
Width24 (W)
MountingCountertop
Power TypeNatural Gas
Rack Positions3
Total BTU20,000 BTU
picture
Vitamix 36019 Commercial Blender - Vitamix The Quiet One
Pro IconFree shipping
Everest Refrigeration ESWQ3 59" W Two-Section Solid Door Reach-In Dual Temperature Refrigerator/Freezer Combo
American Metalcraft FSMEL12 Tray, 12"
American Metalcraft DPR1 Pour Spout, tapered
American Metalcraft GVHSS10 Serving Spoon, 10"
American Metalcraft GVHP10 Pie Server
American Metalcraft HCAD14 Pizza Disk, 14"