Comstock-Castle CCERB36-NG 36" W 10 Ga. Stainless Steel Radiants Natural Gas Char-Broiler-Radiant - 90,000 BTU
Shop all Comstock-Castle Broilers
SKU:
CCERB36-NG
MPN:
CCERB36
zoom
Ships free with
Pro Icon
Usually ships in 5 - 7 Business Days
Warranty
Commercial design services
Built for steady production, the Comstock-Castle CCERB36-NG char-broiler features a 36" cook surface with stainless steel radiants and cast iron grates for consistent heating.
  • ETL and ETL-Sanitation certified
  • Manual controls for precise temperature
  • Commercial countertop natural gas broiler, 90,000 BTU
  • 10 Ga. stainless steel radiants for even heat
  • 36" wide heavy-duty cast iron grates
Weight205 LBS
Height15.5 (H)
Width36 (W)
Depth27 (D)
Control TypeManual
Frame MaterialStainless Steel
Heating SourceRadiant
Total BTU90,000 BTU
ManufacturerComstock-Castle
Power TypeNatural Gas
Weight205 LBS
Height15.5 (H)
Width36 (W)
Depth27 (D)
Control TypeManual
Frame MaterialStainless Steel
Heating SourceRadiant
Total BTU90,000 BTU
ManufacturerComstock-Castle
Power TypeNatural Gas
Downloads
  • Downloadspecsheet
  • Downloadwarranty
Certifications
  • ETL Certified certification
  • ETL Sanitation Listed certification
Select an Option
  • Natural Gas
  • Liquid Propane
  • Comstock-Castle
  • Comstock-Castle Broilers
  • Comstock-Castle
  • Comstock-Castle Broilers
Related products
picture
National Public Seating MSFT3096 30" W x 96" D 16-Gauge C-Channel Frame Max Seating Folding Table
Pro IconFree shipping
picture
Rosseto SW105 6.7" W Black Bamboo Square Skycap Riser Cap
Pro IconFree shipping
Advance Tabco PRSCD-24-42 42" W x 30" D Enclosed Cabinet Base 7" Splash Prestige Underbar Drainboard Cabinet
Advance Tabco TMG-308 96" W x 30" D Galvanized Base 16 Gauge Flat Top Work Table with Side and Rear Crossrails