Comstock-Castle F3226-24-1RB-LP 4 Burners With Stainless Steel Exterior Gas Range - 221,000 BTU
Shop all Comstock-Castle
SKU:
F3226-24-1RB-LP
MPN:
F3226-24-1RB
Commercial design services
Comstock-Castle F3226-24-1RB-LP is a 60" stainless steel gas range with 4 star burners, griddle, char-broiler, 2 ovens, manual controls, NSF/cETLus certification, and 6" legs.
  • Stainless steel exterior for durability
  • 12" char-broiler with iron radiants
  • Two enamel-lined standard ovens
  • 221,000 BTU for high-volume cooking
  • 3/4" thick 24" griddle for searing
  • Four 24,000 BTU star burners
Weight940 LBS
Height46 (H)
TopGriddles
VentBackriser
ManufacturerComstock-Castle
No of Burners4
Total BTU221,000 BTU
Weight940 LBS
Height46 (H)
TopGriddles
VentBackriser
ManufacturerComstock-Castle
No of Burners4
Total BTU221,000 BTU
Certifications
  • cETLus Certified certification
Pro IconFree shipping
Everest Refrigeration ESWQ3 59" W Two-Section Solid Door Reach-In Dual Temperature Refrigerator/Freezer Combo
American Metalcraft FSMEL12 Tray, 12"
American Metalcraft DPR1 Pour Spout, tapered
American Metalcraft GVHSS10 Serving Spoon, 10"
American Metalcraft GVHP10 Pie Server
American Metalcraft HCAD14 Pizza Disk, 14"