Comstock-Castle F3226-24-1RB-NG 4 Burners With Stainless Steel Exterior Gas Range - 221,000 BTU
Shop all Comstock-Castle
SKU:
F3226-24-1RB-NG
MPN:
F3226-24-1RB
Commercial design services
Comstock-Castle f3226-24-1rb-ng offers a 60" stainless steel gas range with four 24,000 BTU star burners, a 24" griddle, a 12" char-broiler, and two ovens rated at 221,000 BTU.
  • Stainless steel exterior for easy sanitation
  • 12" char-broiler for char flavor
  • NSF and cETLus certified for compliance
  • 221,000 BTU cooking power
  • 3/4" thick griddle for even searing
  • Four 24,000 BTU burners for fast heat
Weight940 LBS
Height46 (H)
TopGriddles
VentBackriser
ManufacturerComstock-Castle
No of Burners4
Total BTU221,000 BTU
Weight940 LBS
Height46 (H)
TopGriddles
VentBackriser
ManufacturerComstock-Castle
No of Burners4
Total BTU221,000 BTU
Certifications
  • cETLus Certified certification
Pro IconFree shipping
Everest Refrigeration ESWQ3 59" W Two-Section Solid Door Reach-In Dual Temperature Refrigerator/Freezer Combo
American Metalcraft FSMEL12 Tray, 12"
American Metalcraft DPR1 Pour Spout, tapered
American Metalcraft GVHSS10 Serving Spoon, 10"
American Metalcraft GVHP10 Pie Server
American Metalcraft HCAD14 Pizza Disk, 14"