Quantum 1836-63SEC 36" W x 18"D x 63" H Chrome Plated Finish Stationary Security Unit
Shop all Quantum Wire Restaurant Shelves
SKU:
1836-63SEC
MPN:
1836-63SEC
zoom
Login or Add to Cart to See Price
Usually ships in 2 - 3 Business Days
Commercial design services
  • Stationary design for stability
  • NSF certified for safety standards
  • Easy assembly with included panels
  • Robust security for valuable items
  • Includes top and bottom shelves
  • Chrome plated finish for durability
Weight145 LBS
Height63 (H)
Width18 (W)
Depth36 (D)
ConstructionWire
Depth (front - back)18"
Width (side - side)36"
ManufacturerQuantum
StyleStationary
MaterialChrome
Weight145 LBS
Height63 (H)
Width18 (W)
Depth36 (D)
ConstructionWire
Depth (front - back)18"
Width (side - side)36"
ManufacturerQuantum
StyleStationary
MaterialChrome
Downloads
  • Downloadspecsheet
Certifications
  • NSF Certified certification
  • Restaurant Shelving
  • Wire Security Shelving
  • Restaurant Shelving
  • Wire Security Shelving