Quantum WR54-2154BK 54" W x 21" D Black Epoxy Finish Includes 4 Wire Shelves Wire Shelving Starter Kit
Shop all Quantum Wire Restaurant Shelves
SKU:
WR54-2154BK
MPN:
WR54-2154BK
zoom
Login or Add to Cart to See Price
Usually ships in 2 - 3 Business Days
Commercial design services
  • Vented design enhances airflow
  • NSF certified for food safety
  • Compact dimensions fit various spaces
  • Durable black epoxy finish
  • Supports up to 800 pounds
  • Four adjustable wire shelves
Weight76 LBS
Height54 (H)
Width21 (W)
Depth54 (D)
Depth (front - back)21" Deep
Filter TypeStarter Shelving Units
FinishEpoxy
Posts/Uprights4
Width (side - side)54" Wide
ManufacturerQuantum
Number of Shelves4 Shelves
CastersWithout Casters
StyleVented
Weight76 LBS
Height54 (H)
Width21 (W)
Depth54 (D)
Depth (front - back)21" Deep
FinishEpoxy
Posts/Uprights4
Width (side - side)54" Wide
ManufacturerQuantum
Number of Shelves4 Shelves
CastersWithout Casters
StyleVented
  • Wire Shelving Kit
Related products
picture
Quantum SG-CH 4" Top Diameter Cylinder Store Grid Flatware Holder
Pro IconFree shipping
picture
Rosseto SM283 19.1" W Stainless Steel Round Diamond Multi-Chef Chafer Frame