Shop all Mars Air Systems Air Curtains
SKU:
N2120-3UH-OB
MPN:
N2120-3UH-OB
Commercial design services
Mars Air Systems N2120-3UH-OB obsidian black unheated N2 series air curtain covers openings up to 131" with a galvanized steel cabinet and three 1/2 HP motors for 8 ft. openings.
  • 460 volts, 60 Hz, 3-Ph industrial power
  • Unheated design simplifies installation
  • ETL sanitation listed for compliance
  • 120"–131" coverage for wide openings
  • Three 1/2 HP motors provide airflow
Depth13 (D)
Width (side - side)120" - 131"
ManufacturerMars Air Systems
Phase3-Ph
Hertz60
Voltage460v
Depth13 (D)
Width (side - side)120" - 131"