Comstock-Castle FHP60-2RB-24B-LP 60" W Stainless Steel Countertop Liquid PropaneGriddle-Cheesemelter Char-Broiler Combination - 128,000 BTU
Shop all Comstock-Castle Griddles and Flat Top Grills
SKU:
FHP60-2RB-24B-LP
MPN:
FHP60-2RB-24B
Commercial design services
Comstock-Castle FHP60-2RB-24B-LP features a 3/4" steel griddle, dual 24,000 BTU burners, a 24" x 21" char-broiler, and an 18" x 18" pull-out cheesemelter for high-volume cooking.
  • 18" pull-out cheesemelter rack
  • Dual 24,000 BTU hotplate burners
  • NSF certified for commercial use
  • 128,000 BTU for high-volume cooking
  • 3/4" steel griddle for even heat
  • 60" stainless steel countertop
Weight500 LBS
Plate Thickness3/4"
Total BTU128,000 BTU
Griddle Plate FinishSteel
ManufacturerComstock-Castle
Weight500 LBS
Plate Thickness3/4"
Total BTU128,000 BTU
  • NSF Certified certification
Select an Option
  • Liquid Propane
  • Natural Gas
  • Comstock-Castle
  • Comstock-Castle Griddles and Flat Top Grills
  • Comstock-Castle