SKU:
N2120-3UU-OB
MPN:
N2120-3UU-OB
Commercial design services
Engineered for 120"–131" openings, the Mars Air Systems N2120-3UU-OB air curtain delivers unheated airflow through a galvanized steel cabinet with a black powder coat.
  • ETL listed for compliance
  • 220 volts, 50 Hz, 1-Ph for commercial power
  • Industrial-grade air curtain for 120" openings
  • Three 1/2 HP motors ensure airflow
Depth13 (D)
Width (side - side)120" - 131"
ManufacturerMars Air Systems
Phase1-Ph
Hertz50
Voltage220v
Depth13 (D)
Width (side - side)120" - 131"