Quantum 1836-63SECP-2 36" W x 18"D x 63" H Green Epoxy Antimicrobial Finish Stationary Security Unit
Shop all Quantum Wire Restaurant Shelves
SKU:
1836-63SECP-2
MPN:
1836-63SECP-2
zoom
Login or Add to Cart to See Price
Usually ships in 2 - 3 Business Days
Commercial design services
  • Durable epoxy-coated steel
  • NSF certified for safety
  • Compact dimensions fit various spaces
  • Robust stationary security unit design
  • Includes multiple shelves for storage
  • Green epoxy antimicrobial finish
Weight165 LBS
Height63 (H)
Width18 (W)
Depth36 (D)
ConstructionWire
Depth (front - back)18"
StyleStationary
Width (side - side)36"
ManufacturerQuantum
MaterialEpoxy-Coated Steel
Weight165 LBS
Height63 (H)
Width18 (W)
Depth36 (D)
ConstructionWire
Depth (front - back)18"
StyleStationary
Width (side - side)36"
ManufacturerQuantum
MaterialEpoxy-Coated Steel
Downloads
  • Downloadspecsheet
Certifications
  • NSF Certified certification
  • Restaurant Shelving
  • Wire Security Shelving
  • Restaurant Shelving
  • Wire Security Shelving