Quantum WC34-CB1824C 24" W x 18" D Chrome Plated Finish Cantilever Double Shelf Post Wall Mount
Shop all Quantum Wall Mounted Restaurant Shelving
SKU:
WC34-CB1824C
MPN:
WC34-CB1824C
Commercial design services
Quantum WC34-CB1824C wall-mount shelving has two 24" x 18" chrome-plated shelves with dual 34" posts and heavy-duty brackets, NSF certified for commercial kitchens.
  • NSF certified for foodservice compliance
  • Includes four 18" cantilever arms
  • Wall-mount design frees floor space
  • Durable chrome-plated finish for corrosion resistance
  • 34" posts provide stable support
  • Two 24" W x 18" D shelves maximize storage
Weight30 LBS
Height34 (H)
Width18 (W)
Depth24 (D)
Depth (front - back)18"
Filter TypeWall Shelves
FinishChrome
Width (side - side)24"
ManufacturerQuantum
Weight30 LBS
Height34 (H)
Width18 (W)
Depth24 (D)
Depth (front - back)18"
Filter TypeWall Shelves
FinishChrome
Width (side - side)24"
Related products
Vitamix 36019 Commercial Blender - Vitamix The Quiet One
Pro IconFree shipping
Pro IconFree shipping
Everest Refrigeration ESWQ3 59" W Two-Section Solid Door Reach-In Dual Temperature Refrigerator/Freezer Combo
American Metalcraft FSMEL12 Tray, 12"
American Metalcraft DPR1 Pour Spout, tapered
American Metalcraft GVHSS10 Serving Spoon, 10"
American Metalcraft GVHP10 Pie Server
American Metalcraft HCAD14 Pizza Disk, 14"
American Metalcraft MCP12WH Platter, 12"L x 7"W x 1"
More from Quantum
Quantum 1430BK 30" W x 14" D Black Epoxy Antimicrobial Wire Shelf
Quantum 1854GY 54" W x 18" D Gray Epoxy Antimicrobial Wire Shelf
Quantum 1854C 54" W x 18" D Chrome Plated Wire Shelf