Quantum 1848-63SECP-2 48" W x 18"D x 63" H Green Epoxy Antimicrobial Finish Stationary Security Unit
Shop all Quantum Wire Restaurant Shelves
SKU:
1848-63SECP-2
MPN:
1848-63SECP-2
zoom
Login or Add to Cart to See Price
Usually ships in 2 - 3 Business Days
Commercial design services
  • Constructed from epoxy-coated steel
  • NSF certified for safety
  • Supports up to 200 pounds
  • Durable green epoxy antimicrobial finish
  • Includes multiple shelves
  • Stationary design for secure storage
Weight200 LBS
Height63 (H)
Width18 (W)
Depth48 (D)
ConstructionWire
Depth (front - back)18"
StyleStationary
Width (side - side)48"
ManufacturerQuantum
MaterialEpoxy-Coated Steel
Weight200 LBS
Height63 (H)
Width18 (W)
Depth48 (D)
ConstructionWire
Depth (front - back)18"
StyleStationary
Width (side - side)48"
ManufacturerQuantum
MaterialEpoxy-Coated Steel
Downloads
  • Downloadspecsheet
Certifications
  • NSF Certified certification
  • Restaurant Shelving
  • Wire Security Shelving
  • Restaurant Shelving
  • Wire Security Shelving