Quantum 1860-63SECP-2 60" W x 18"D x 63" H Green Epoxy Antimicrobial Finish Stationary Security Unit
Shop all Quantum Wire Restaurant Shelves
SKU:
1860-63SECP-2
MPN:
1860-63SECP-2
zoom
Login or Add to Cart to See Price
Usually ships in 2 - 3 Business Days
Commercial design services
Enhance your storage solutions with the Quantum 1860-63SECP-2 security unit. Measuring 60" W x 18" D x 63" H, it features a green epoxy antimicrobial finish and multiple shelves for optimal organization and safety.
  • Durable epoxy-coated steel construction
  • NSF certified for safety and hygiene
  • Ideal for food service environments
  • Robust stationary security unit design
  • Includes multiple shelves for storage
  • Green epoxy antimicrobial finish
Weight238 LBS
Height63 (H)
Width18 (W)
Depth60 (D)
ConstructionWire
Depth (front - back)18"
StyleStationary
Width (side - side)60"
ManufacturerQuantum
MaterialEpoxy-Coated Steel
Weight238 LBS
Height63 (H)
Width18 (W)
Depth60 (D)
ConstructionWire
Depth (front - back)18"
StyleStationary
Width (side - side)60"
ManufacturerQuantum
MaterialEpoxy-Coated Steel
Downloads
  • Downloadspecsheet
Certifications
  • NSF Certified certification
Related products
picture
Vitamix 36019 Commercial Blender - Vitamix The Quiet One
Pro IconFree shipping
picture
Pro IconFree shipping
Everest Refrigeration ESWQ3 59" W Two-Section Solid Door Reach-In Dual Temperature Refrigerator/Freezer Combo
American Metalcraft FSMEL12 Tray, 12"
American Metalcraft DPR1 Pour Spout, tapered
American Metalcraft GVHSS10 Serving Spoon, 10"
American Metalcraft GVHP10 Pie Server
American Metalcraft HCAD14 Pizza Disk, 14"
American Metalcraft MCP12WH Platter, 12"L x 7"W x 1"
More from Quantum
Quantum 1430BK 30" W x 14" D Black Epoxy Antimicrobial Wire Shelf
Quantum 1854GY 54" W x 18" D Gray Epoxy Antimicrobial Wire Shelf
Quantum 1854C 54" W x 18" D Chrome Plated Wire Shelf