Quantum 2136-63SECP-2 36" W x 21"D x 63" H Green Epoxy Antimicrobial Finish Stationary Security Unit
Shop all Quantum Wire Restaurant Shelves
SKU:
2136-63SECP-2
MPN:
2136-63SECP-2
zoom
Login or Add to Cart to See Price
Usually ships in 2 - 3 Business Days
Commercial design services
  • NSF certified for commercial use
  • Stationary design for stability
  • Compact dimensions fit spaces
  • Durable epoxy-coated steel
  • Multiple shelves for storage
  • Antimicrobial finish for hygiene
Weight177 LBS
Height63 (H)
Width21 (W)
Depth36 (D)
ConstructionWire
Depth (front - back)21"
StyleStationary
Width (side - side)36"
ManufacturerQuantum
MaterialEpoxy-Coated Steel
Weight177 LBS
Height63 (H)
Width21 (W)
Depth36 (D)
ConstructionWire
Depth (front - back)21"
StyleStationary
Width (side - side)36"
ManufacturerQuantum
MaterialEpoxy-Coated Steel
Downloads
  • Downloadspecsheet
Certifications
  • NSF Certified certification
  • Restaurant Shelving
  • Wire Security Shelving
  • Restaurant Shelving
  • Wire Security Shelving
Related products
picture
Vitamix 36019 Commercial Blender - Vitamix The Quiet One
Pro IconFree shipping
picture
Pro IconFree shipping
Everest Refrigeration ESWQ3 59" W Two-Section Solid Door Reach-In Dual Temperature Refrigerator/Freezer Combo
American Metalcraft FSMEL12 Tray, 12"
American Metalcraft DPR1 Pour Spout, tapered
American Metalcraft GVHSS10 Serving Spoon, 10"
American Metalcraft GVHP10 Pie Server
American Metalcraft HCAD14 Pizza Disk, 14"
American Metalcraft MCP12WH Platter, 12"L x 7"W x 1"
More from Quantum
Quantum 1430BK 30" W x 14" D Black Epoxy Antimicrobial Wire Shelf
Quantum 1854GY 54" W x 18" D Gray Epoxy Antimicrobial Wire Shelf
Quantum 1854C 54" W x 18" D Chrome Plated Wire Shelf