Quantum 2148-63SECP-2 48" W x 21"D x 63" H Green Epoxy Antimicrobial Finish Stationary Security Unit
Shop all Quantum Wire Restaurant Shelves
SKU:
2148-63SECP-2
MPN:
2148-63SECP-2
zoom
Login or Add to Cart to See Price
Usually ships in 2 - 3 Business Days
Commercial design services
  • Durable epoxy-coated steel
  • NSF certified for safety
  • Secure panel doors enhance access
  • Robust stationary security unit design
  • Multiple shelves for storage
  • Green epoxy antimicrobial finish
Weight190 LBS
Height63 (H)
Width21 (W)
Depth48 (D)
ConstructionWire
Depth (front - back)21"
StyleStationary
Width (side - side)48"
ManufacturerQuantum
MaterialEpoxy-Coated Steel
Weight190 LBS
Height63 (H)
Width21 (W)
Depth48 (D)
ConstructionWire
Depth (front - back)21"
StyleStationary
Width (side - side)48"
ManufacturerQuantum
MaterialEpoxy-Coated Steel
Downloads
  • Downloadspecsheet
Certifications
  • NSF Certified certification
  • Restaurant Shelving
  • Wire Security Shelving
  • Restaurant Shelving
  • Wire Security Shelving