Quantum 2160-63SEC 60" W x 21"D x 63" H Chrome Finish Stationary Security Unit
Shop all Quantum Wire Restaurant Shelves
SKU:
2160-63SEC
MPN:
2160-63SEC
zoom
Login or Add to Cart to See Price
Usually ships in 2 - 3 Business Days
Commercial design services
Enhance your storage solutions with the Quantum 2160-63SEC security unit. Measuring 60" W x 21" D x 63" H, it features a chrome finish and includes a top shelf, bottom shelf, and security panel set for added protection.
  • Stationary design for stability
  • NSF certified for safety standards
  • Ample storage with 60" width
  • Robust security for valuable items
  • Includes top and bottom shelves
  • Chrome finish enhances durability
Weight214 LBS
Height63 (H)
Width21 (W)
Depth60 (D)
ConstructionWire
Depth (front - back)21"
Width (side - side)60"
ManufacturerQuantum
StyleStationary
MaterialChrome
Weight214 LBS
Height63 (H)
Width21 (W)
Depth60 (D)
ConstructionWire
Depth (front - back)21"
Width (side - side)60"
ManufacturerQuantum
StyleStationary
MaterialChrome
Downloads
  • Downloadspecsheet
Certifications
  • NSF Certified certification
  • Restaurant Shelving
  • Wire Security Shelving
  • Restaurant Shelving
  • Wire Security Shelving
Related products
picture
Advance Tabco K-161SP 6" Replacement Gooseneck Spout for HD Faucet
Pro IconFree shipping
picture
Advance Tabco VKG-303 36" W x 30" D 304 Stainless Steel 14 Gauge Galvanized Base Work Table