Quantum 2448-63SEC 63" H x 48" W x 24" D Chrome Finish Stationary Security Unit
Shop all Quantum Wire Restaurant Shelves
SKU:
2448-63SEC
MPN:
2448-63SEC
zoom
Login or Add to Cart to See Price
Usually ships in 2 - 3 Business Days
Commercial design services
  • NSF certified for food service use
  • Top and bottom shelves for ample storage
  • Compact dimensions fit various spaces
  • Robust chrome finish for durability
  • Includes security panel set for safety
  • Stationary design ensures stability
Weight192 LBS
Height63 (H)
Width24 (W)
Depth48 (D)
ConstructionWire
Depth (front - back)24"
Width (side - side)48"
ManufacturerQuantum
StyleStationary
MaterialChrome
Weight192 LBS
Height63 (H)
Width24 (W)
Depth48 (D)
ConstructionWire
Depth (front - back)24"
Width (side - side)48"
ManufacturerQuantum
StyleStationary
MaterialChrome
Downloads
  • Downloadmanual
Certifications
  • NSF Certified certification
  • Restaurant Shelving
  • Wire Security Shelving
  • Restaurant Shelving
  • Wire Security Shelving