Quantum M2436-69SEC 69" H x 36" W x 24" D Chrome Finish Mobile Security Unit
Shop all Quantum Wire Restaurant Shelves
SKU:
M2436-69SEC
MPN:
M2436-69SEC
zoom
Login or Add to Cart to See Price
Usually ships in 2 - 3 Business Days
Commercial design services
  • Five-inch poly stem casters for mobility
  • NSF certified for safe food storage
  • Ample storage with top and bottom shelves
  • Mobile design for easy transport
  • Includes security panel set for protection
  • Durable chrome finish for long-lasting use
Weight173 LBS
Height69 (H)
Width24 (W)
Depth36 (D)
ConstructionWire
Depth (front - back)24"
Width (side - side)36"
ManufacturerQuantum
StyleMobile
MaterialChrome
Weight173 LBS
Height69 (H)
Width24 (W)
Depth36 (D)
ConstructionWire
Depth (front - back)24"
Width (side - side)36"
ManufacturerQuantum
StyleMobile
MaterialChrome
Downloads
  • Downloadmanual
Certifications
  • NSF Certified certification
Related products
picture
Pro IconFree shipping
picture
National Public Seating CT23060T 30" x 60" Rectangle Café Table
Pro IconFree shipping
Advance Tabco TAG-305 60" W x 30" D Galvanized Base 16 Gauge Flat Top Work Table
Advance Tabco KAG-308 96" W x 30" D Stainless Steel Top Galvanized Adjustable Undershelf Adjustable Undershelf Work Table
Hatco GRAM-84D6 84" W Aluminum Double Glo-Ray Infrared Strip Heater - 120 Volts 4800 Watts
Thunder Group CR012V 11.75" Dia. Ivory Melamine Round Wide Rim Plate
Thunder Group 1101TP 1 Oz. Melamine Peacock Sauce Dish
Atosa W0402573 (4) Clips Additional Shelf
Piper Products SCB-10-88 10" Stainless Cutting Board
National Public Seating MSTB12 30" W x 145" D x 29" H 14 Gauge Steel Mobile Cafeteria Table with Benches
More from Quantum
Quantum 1430BK 30" W x 14" D Black Epoxy Antimicrobial Wire Shelf
Quantum 1854GY 54" W x 18" D Gray Epoxy Antimicrobial Wire Shelf
Quantum 1854C 54" W x 18" D Chrome Plated Wire Shelf