Quantum WC34-CB1260C 60" W x 12" D Chrome Plated Finish Cantilever Double Shelf Post Wall Mount
Shop all Quantum Wall Mounted Restaurant Shelving
SKU:
WC34-CB1260C
MPN:
WC34-CB1260C
zoom
Login or Add to Cart to See Price
Usually ships in 2 - 3 Business Days
Commercial design services
Maximize storage efficiency with the Quantum WC34-CB1260C wall mount shelving system. It features two 60" W x 12" D chrome-plated shelves and sturdy 34" posts, ensuring durability and easy access in any environment.
  • Supports heavy loads up to 42 pounds
  • Includes essential mounting brackets
  • Versatile design for various settings
  • Maximize vertical storage efficiency
  • NSF certified for safety and hygiene
  • Durable chrome plated finish for longevity
Weight42 LBS
Height34 (H)
Width12 (W)
Depth24 (D)
Depth (front - back)12"
Filter TypeWall Shelves
FinishChrome
Width (side - side)60"
ManufacturerQuantum
Weight42 LBS
Height34 (H)
Width12 (W)
Depth24 (D)
Depth (front - back)12"
Filter TypeWall Shelves
FinishChrome
Width (side - side)60"
ManufacturerQuantum
Downloads
  • Downloadspecsheet
Certifications
  • NSF Certified certification
  • Restaurant Shelving
  • Wall Mount Shelving
  • Restaurant Shelving
  • Wall Mount Shelving