Quantum WC34-CB1260P 60" W x 12" D Green Epoxy Antimicrobial Finish Cantilever Double Shelf Post Wall Mount
Shop all Quantum Wall Mounted Restaurant Shelving
SKU:
WC34-CB1260P
MPN:
WC34-CB1260P
Commercial design services
Maximize storage with the Quantum WC34-CB1260P wall-mounted shelving. It has two 60" W x 12" D shelves and a durable green epoxy antimicrobial finish for cleanliness and organization in any culinary space.
  • Easy wall mount installation
  • NSF certified for safety
  • Sturdy construction supports up to 42 pounds
  • Durable green epoxy antimicrobial finish
  • Includes four cantilever arms for support
  • Two 60" W x 12" D shelves for space
Weight42 LBS
Height34 (H)
Width12 (W)
Depth24 (D)
Depth (front - back)12"
Filter TypeWall Shelves
FinishEpoxy Coated
Width (side - side)60"
ManufacturerQuantum
Weight42 LBS
Height34 (H)
Width12 (W)
Depth24 (D)
Depth (front - back)12"
Filter TypeWall Shelves
FinishEpoxy Coated
Width (side - side)60"
  • Wall Mount Shelving
Related products
picture
Quantum WC34-CB2172P 72" W x 21" D Green Epoxy Antimicrobial Finish Cantilever Double Shelf Post Wall Mount
Pro IconFree shipping
picture
Advance Tabco SPS-304 48" W x 30" D Stainless Steel Poly-Top Work Table
Pro IconFree shipping
Advance Tabco D-12-IBL 23 Lbs. Stainless Steel Drop-In Ice Bin
Hatco GRAHL-66 66" W Aluminum High Wattage Glo-Ray Infrared Strip Heater - 120 Volts 1860 Watts
Hatco EP21-09615 96" W x 15" D Stainless Steel Frame Full-Service Pass-Over Single-Sided Flav-R-Shield EP21 Food Shield
Caddy Corporation T-256-L 36.25" W x 37" D x 34" H Left Folding Tray Slide Locking Cash Drawer without Currency & Coin Compartments Cashier Caddy
Yanco PS-2012 12" L X 8.5" W White Porcelain Rectangular Piscataway 3-Compartment Plate