Quantum WC34-CB1424C 24" W x 14" D Chrome Plated Finish Cantilever Double Shelf Post Wall Mount
Shop all Quantum Wall Mounted Restaurant Shelving
SKU:
WC34-CB1424C
MPN:
WC34-CB1424C
Commercial design services
Maximize storage efficiency with the Quantum WC34-CB1424C wall mount shelving system. It features two 24" W x 14" D chrome-plated shelves and sturdy 34" posts, making it perfect for organizing your kitchen or workspace.
  • Supports up to 26 pounds per shelf
  • Includes brackets for secure setup
  • Ideal for kitchens, bars, and restaurants
  • Maximize vertical storage with double shelves
  • NSF certified for food safety
  • Chrome finish for easy cleaning
Weight26 LBS
Height34 (H)
Width14 (W)
Depth24 (D)
Depth (front - back)14"
Filter TypeWall Shelves
FinishChrome
Width (side - side)24"
ManufacturerQuantum
Weight26 LBS
Height34 (H)
Width14 (W)
Depth24 (D)
Depth (front - back)14"
Filter TypeWall Shelves
FinishChrome
Width (side - side)24"
  • Wall Mount Shelving
Related products
picture
Quantum 1860P 60" W x 18" D Green Epoxy Antimicrobial Wire Shelf