Quantum WR12-109CL 36" W x 12" D x 74" H Overall Size Chrome Plated Finish Bin Wire Shelving System
Shop all Quantum Shelving for Storage Equipment
SKU:
WR12-109CL
MPN:
WR12-109CL
zoom
Login or Add to Cart to See Price
Usually ships in 2 - 3 Business Days
Commercial design services
  • Compact dimensions fit various spaces
  • Chrome plated for durability and style
  • Robust wire shelving for heavy-duty use
  • Includes 12 shelves and 33 bins
  • 800 lb. capacity per shelf
Weight119 LBS
Height74 (H)
Width12 (W)
Depth36 (D)
Depth (front - back)12" Deep
Filter TypeShelving Kits
Posts/Uprights4
Width (side - side)36" Wide
ManufacturerQuantum
Weight119 LBS
Height74 (H)
Width12 (W)
Depth36 (D)
Depth (front - back)12" Deep
Filter TypeShelving Kits
Posts/Uprights4
Width (side - side)36" Wide
ManufacturerQuantum
Downloads
  • Downloadmanual
  • Quantum
  • Quantum Shelving for Storage Equipment
  • Quantum
Related products
picture
Pro-Cut KDS-12 18" H Anodized Aluminum Manual Meat Slicer - 127 Volts
Pro IconFree shipping
picture
Thunder Group PLSTD393 Black Transparent Plastic Square Paper Towel Dispenser
Pro IconFree shipping
Thunder Group 1102TW 2 Oz. Imperial White Melamine 2-Wells Rectangular Twin Sauce Dish
Thunder Group 1002J 4 Oz. Melamine Square Wei Side Bowl
Duke E-2-DLPG 32" W Stainless Steel 2 Pan Stationary Open Storage Base Thurmaduke Steamtable Unit