Quantum WR54-1824C-5 24" W x 18" D x 54" H Chrome Plated Finish Wire Shelving Starter Kit
Shop all Quantum Wire Restaurant Shelves
SKU:
WR54-1824C-5
MPN:
WR54-1824C-5
Commercial design services
  • NSF certified for safety and quality
  • Vented design promotes airflow and hygiene
  • Durable chrome plated finish for longevity
  • Includes five adjustable wire shelves
  • Supports up to 700 lbs. per shelf
Weight47 LBS
Height54 (H)
Width18 (W)
Depth24 (D)
Depth (front - back)18
Filter TypeStarter Shelving Units
FinishChrome
Posts/Uprights4
Width (side - side)24" Wide
ManufacturerQuantum
Number of Shelves5 Shelves
CastersWithout Casters
StyleVented
Weight47 LBS
Height54 (H)
Width18 (W)
Depth24 (D)
Depth (front - back)18
FinishChrome
Posts/Uprights4
Width (side - side)24" Wide
ManufacturerQuantum
Number of Shelves5 Shelves
CastersWithout Casters
StyleVented
  • Wire Shelving Kit
Related products
picture
Jade JGM-2484-NG 84" W Stainless Steel Countertop Natural Gas Supreme Griddle - 210,000 BTU
Pro IconFree shipping
picture
Advance Tabco FC-WM-2721 24" W x 18" D x 12" Deep Bowl 16 Gauge Stainless Steel Wall Mounted Service Sink
Pro IconFree shipping
Advance Tabco FAG-300 30" W x 30" D 16 Gauge 430 Stainless Steel Top Galvanized Adjustable Undershelf Work Table
Hatco FSD-2X 22.42" W 3 Shelves Rotating Rack Flav-R-Savor Holding and Display Cabinet - 120 Volts