Quantum WR54-1848BK-5 42" W x 18" D x 54" H Black Epoxy Antimicrobial Finish Wire Shelving Starter Kit
Shop all Quantum Wire Restaurant Shelves
SKU:
WR54-1848BK-5
MPN:
WR54-1848BK-5
Commercial design services
  • Vented design promotes air circulation
  • NSF certified for food safety compliance
  • Easy assembly with included posts
  • Durable black epoxy antimicrobial finish
  • Supports up to 700 pounds of weight
  • Five adjustable wire shelves for flexibility
Weight74 LBS
Height54 (H)
Width18 (W)
Depth48 (D)
ManufacturerQuantum
Number of Shelves5 Shelves
CastersWithout Casters
StyleVented
Weight74 LBS
Height54 (H)
Width18 (W)
Depth48 (D)
ManufacturerQuantum
Number of Shelves5 Shelves
  • Wire Shelving Kit
Related products
picture
Pro IconFree shipping
picture
Advance Tabco TKSS-242 24" W x 24" D Stainless Steel 14 Gauge Work Table
Pro IconFree shipping
CAC China SAL-2-R 10" Dia. 48 Oz. Red Ceramic Round Festiware Salad Bowl (1 Dozen)