Quantum WR54-2124SG-5 24" W x 21" D x 54" H Galvanized Steel Solid Shelving Starter Kit
Shop all Quantum Wire Restaurant Shelves
SKU:
WR54-2124SG-5
MPN:
WR54-2124SG-5
zoom
Usually ships in 2 - 3 Business Days
Commercial design services
  • Supports up to 600 pounds of weight
  • NSF certified for food safety compliance
  • Compact dimensions fit various spaces
  • Durable galvanized steel construction
  • Five solid shelves for ample storage
  • Stationary design for stability and strength
Weight77 LBS
Height54 (H)
Width21 (W)
Depth24 (D)
Depth (front - back)21"
Filter TypeStarter Shelving Units
MaterialGalvanized Steel
Width (side - side)24"
ManufacturerQuantum
Number of Shelves5 Shelves
StyleStationary
CastersWithout Casters
ConstructionStationary
FinishGalvanized Steel
Weight77 LBS
Height54 (H)
Width21 (W)
Depth24 (D)
Depth (front - back)21"
MaterialGalvanized Steel
Width (side - side)24"
ManufacturerQuantum
Number of Shelves5 Shelves
StyleStationary
CastersWithout Casters
ConstructionStationary
FinishGalvanized Steel
Downloads
  • Downloadmanual
Certifications
  • NSF Certified certification
  • Restaurant Shelving
  • Wire Shelving Kit
  • Restaurant Shelving
  • Wire Shelving Kit
Related products
picture
Quantum WR7-951CL 36" W x 24" D x 74" H Wire Shelving Container System
Pro IconFree shipping
picture
Pro IconFree shipping
Rosseto SM351 21.6" W Silver Stainless Steel Rectangular Iris Multi-Chef Base